سایبان خودرو

نور خورشید می‌تواند به چند روش علاوه بر سقف خودرو حتی به داخل خودروی شما صدمه بزند. ترکیب اشعه‌ی فرابنفش و حرارت فوق‌العاده‌ای که ایجاد می‌شود برای لوازم داخل خودرو نیز ضرر زیادی دارد. گاهی تعمیر این لوازم می‌تواند هزینه‌ی سنگینی داشته باشد.

داشبورد نسبت به جاهای دیگر کابین خودرو بیشتر تحت نور آفتاب قرار می‌گیرد. و حرارت روی آن توسط شیشه‌ی جلو تشدید می‌شود. داشبورد ممکن است در مدت زمان نسبتا کوتاهی رنگش را از دست بدهد. بعضی از موادی که در داشبورد به کار می‌روند در اثر حرارت بیش از حد ترک می‌خورند. و یا از هم باز می‌شوند، در این صورت ظاهر زیبای داشبورد از بین می‌رود.
مشکلات مشابهی ممکن است برای صندلی‌ها و تودوزی آنها پیش بیاید. صندلی‌ها چرمی اگر به طور مداوم زیر نور آفتاب باشند، خیلی زودتر کهنه می‌شوند. در صندلی‌های مشکی و تیره‌رنگ، پریدن رنگ صندلی خیلی بیشتر به چشم می‌آید. در معرض نور آفتاب بودن، همچنین روغن‌های طبیعی چرم را خشک می‌کند و باعث سفت شدن و ترک خوردن آن می‌شود. معمولا خودروسازان از چرم‌های مقاوم به نور افتاب استفاده می‌کنند، اما این چرم‌ها هم اگر بیش از حد زیر نور باشند مقاومت خود را از دست می‌دهند.

نور خورشید برای رنگ بیرونی خودرو هم مضر است.

رنگ‌های تیره‌تر مانند سیاه، آبی یا قرمز حساسیت بیشتری به این نور دارند، اما در هر حال رنگ هر خودرویی ممکن است در اثر نور بی‌وقفه و مداوم آفتاب خراب شود. قطعاتی پلاستیکی بیرون خودرو هم در معرض خطر هستند. معمولا به قطعاتی نظیر سپر، گلگیر، پوشش آینه‌ها و باربند بی‌توجهی می‌شود. اما رنگ آنها هم ممکن است در اثر نور آفتاب از بین برود.

اما به غیر از تابش مستقیم آفتاب که می‌تواند موجب از بین رفتن رنگ خودرو شود، موارد دیگری هم رنگ خودرو را تهدید می‌کند.

برای مثال باران‌های اسیدی که در شهرهای بزرگ مانند تهران زیاد باریده می‌شود و روی بدنه خودرو می‌نشیند یکی از تهدیدهای جدی برای رنگ خودرو است.
شیره درختان و فضولات پرندگان هم به دلیل دارا بودن مواد اسیدی می‌تواند به رنگ خودرو آسیب برساند.
برای مثال اگر فضله کبوتر برای مدتی روی بدنه خودرو باقی بماند، بعد از پاک کردن آن از بدنه خودرو خواهید دید که رنگ آن قسمت از بدنه با دیگر قسمت‌ها فرق خواهد کرد. بنابراین اگر برای رهایی از نور خورشید خودرو را زیر سایه درخت پارک کردید، حواستان به تبعات آن هم باشد.

برای جلوگیری از تمامی این آسیب ها می‌توانید یک سایبان پارکینگ مناسب از سایه بانهای زیر برای خودروی خود سفارش دهید.

سایبان پارکینگ اتومبیل
سایبان پارکینگ اتوبوس
سایبان پارکینگ مینی بوس
سایبان پارکینگ کامیون
سایبان پارکینگ آتش نشانی
سایبان پارکینگ آمبولانس

7 دیدگاه برای “سایبان خودرو”

  1. Buy Xanax On8ine&#l230;to Reader I from a your to check on very Continue google more the on additional early just feed site forward up posts RSS your your later you discovered and reading of operate I MSN blog good up my few to keep News Seeking…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *